Po lewej kadr z  projektu "Majka from the Movie" Zuzanny Janin, po prawej kadr z filmu "Jeden dzień w PRL" Macieja Drygasa

Po lewej kadr z  projektu "Majka from the Movie" Zuzanny Janin, po prawej kadr z filmu "Jeden dzień w PRL" Macieja Drygasa


Zapraszamy na warsztaty filmowe, których uczestnicy poznają podstawy montażu filmowego (zarówno języka montażu, jak i obslugi programu do montażu) oraz stworzą krótkie etiudy found footage z archiwalnych i rodzinnych materiałów filmowych oraz fotografii. 

Udział w warsztacie nie wymaga posiadania wiedzy na temat montażu ani umiejętności filmowych. Zapraszamy zarówno z własnymi, zdigitalizowanymi, materiałami filmowymi, jak i bez nich. Warsztaty poprowadzą filmowcy dokumnetaliści oraz edukatorzy filmowi Matej Bobrik i Jakub Piątek.

Terminy warsztatów: grupa 1: 21.10 (sobota), godz. 10.00-16.00, grupa 2: 22.10 (niedziela) godz. 10.00-16.00. 

Koszt udziału w warsztacie - 35 zł, zapisy (oraz pytania) - prosimy o maila na adres: ozywianiearchiwow@gmail.com

Podczas warsztatów zostaną wykorzystane filmy udostępnione przez Szkołę Filmową w Łodzi. Już w tym tygodniu po raz pierwszy w niemal 70-letniej historii Szkoły zostaną udostępnione szerokiej publiczności szkolne filmy. Projekt inauguruje udostępnienie setki etiud dokumentalnych kręconych od początku istnienia łódzkiej uczelni do lat 60. Docelowo w Internecie mają się znaleźć wszystkie etiudy szkolne, czyli ponad 5000 filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i etiud operatorskich.